Ürünler

Yanlış Yakıt Tespit ve Engelleme Sistemi


Midas Nedir?

Akaryakıt istasyonlarında, her depolama tankı için, yer altı veya yer üstü dolum noktasına monte edilen bir Yanlış Dolumu Engelleme sistemidir. Ünite, benzin ve dizel yakıtlarını ayırt edebilen, akıllı kontrol sistemine sahip bir valfe sahiptir. Sistemin amacı, yanlış akaryakıtın tanklara dolumunu ve dolayısı ile yanlış dolumu durdurmaktır.


Neden Talep Edilir ?

Tasarım ve geliştirme projesi, depolama tanklarına yapılan yanlış dolumların hem çevre için hem de finansal olarak büyük bir sorun olduğunu belirten akaryakıt dağıtım mühendisleriyle bir istasyonda yapılan toplantıyı takiben hayata geçirilmiştir.

Midas, işinizi, maliyetli karışmış ürün nakli ve bertarafından korur
Midas, istasyonunuzda, ilgili başka hiçbir sıkıntının oluşmamasını garanti altına alır
Midas, müşterilerinizi de araçlarına yapılabilecek yanlış dolumlardan korur
Midas, işinizi, 3. Kişilerden gelebilecek hasar ve taleplere karşı korur
Midas marka imajınızı korur


Nasıl Çalışır ?

Cihaz, montaj sırasında, dizel veya benzin ürünlerine göre kalibre edilir. Sistem daha sonra, ikmal yapılan yakıtı anında analiz eder ve eğer doğru yakıt ise iç taraftaki valfini açarak doluma izin verir. Eğer yanlış bir yakıt tespit ederse valf kapalı kalır ve tanker sürücüsünü uyaracak şekilde görsel ve işitsel alarm verir.


Onaylar

 
 
ATEX – Avrupa
FM – Kuzey Amerika
CSA – Kanada
IECEx – Uluslararası
TR-CU GOST-R – Rusya

Teknik Detaylar

Midas, kontrol valfini hareket ettirmek için düşük akım-yüksek torklu bir motor kullanır. Valf, hem dolum tarafında ürünün üniteye girişi esnasında hem de aynı şekilde tank tarafında oluşan buharlaşmanın dışarı çıkmasına karşı mükemmel bir sızdırmazlık sağlar. Bu sayede, dolum kepi açıldığında tanker sürücüsünün bulunduğu yere aşırı buhar salınımı yaşanmaz.

Midas’la yapılan tüm iletişim, kablosuz olarak, kızıl-ötesi bağlantı ile sağlanır. Sistem tamamen otomatiktir ve tanker sürücüsünden “uyan” uyarısı dışında hiçbir başka etkileşim beklemez.

Midas’ın normal operasyon, by-pass ve sıfırlama işlemleri gibi özelliklerini harekete geçirmek için harekete duyarlı anahtarlar kullanılmaktadır. By-pass ve sıfırlama anahtarları, yanlış dolumlarda kullanılmak üzere, sadece yetkili kişinin ulaşabileceği bir yerde muhafaza edilir. Ürünün kalibrasyonuna, parametre değişikliklerine, veri aktarımına ve işleyişine dair tüm işlemler Datatec adı verilen ve sadece yetkili distribütör firmada bulunan bir el terminali ile yapılmaktadır.

Düşük güç gereksinimine ve mekanik aşınmaya bağlı olarak ünite minimum bakım gerektirir. Midas, entegre pilleri vasıtası ile çalışır ve günde iki kez dolum alan bir istasyonda beklenen tipik pil ömrü 5 ila 7 yıl arasında değişir.

Sosyal AğlarÜYE KURULUŞLAR